Молоді України - здоровий спосіб життя!

  Процес гуманізації сучасного суспільства потребує виявлення можливих умов, шляхів, механізмів соціально-виховної роботи з молоддю. Нове покоління незалежн

Подробнее...

Создано 07 Май 2019 Автор: Демченко Юрий
Печать

soldat 2В самому центрі селища Сахновщина, на центральній алеї парку розташовано меморіал Слави на честь перемоги в Великій Вітчизняній Війні. Згадаємо сьогодні історію його створення.

Цей меморіал розташовано на місці братської могили. Всього в ній знайшли свій останній спочинок 59 чоловік, з них 31 – відомих, 28 – невідомі. Це воїни Червоної Армії, що загинули в жовтні 1941 року при оборонних боях; в лютому 1943р. під час наступу наших частин 106 окремої стрілецької бригади; у вересні 1943 р. при звільненні селища 810 стрілецьким полком. Тут також покояться партизани, страчені в період 1941-1942 р.р. та воїни, що загинули під час бомбардування військових ешелонів ворожою авіацією у січні 1944 року.

До 1954 року на братській могилі стояв дерев’яний обеліск з п’ятикутною червоною зіркою, який було встановлено в 1944 році. В 1954 році за ініціативою жителів селища встановлено пам’ятник – скульптура «Воїн з автоматом». Відкриття відбулося в День Перемоги – 9 травня 1954 року. На пам’ятнику був напис «Вечная слава воинам, павшим в боях за освобождение поселка Сахновщина в годы Великой Отечественной войны».

 

memorial

9 травня 1985 року на честь 40-річчя Великої Перемоги було урочисто відкрито новий меморіал, який прикрашає наше селище й нині. Автор проекту – наш земляк, художник, член Всеукраїнської спілки художників, заслужений діяч мистецтв України - Мацегора Григорій Прокопович. Кульмінаційну основу меморіалу становить рельєфна скульптурна композиція із бетону і граніту, розташована півсферою в символічному кургані. По краях кургану – посвячувальний текст «Вічна слава героям, що полягли в боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини» та прізвища похованих.

З року в рік приходять мешканці селища та його гості на це святе для кожного з них місце. Вони пам’ятають, що за роки війни до лав Червоної Армії було призвано близько 12 тисяч наших земляків і з них більше половини не повернулося додому. Тому, приходячи сюди, ми згадуємо й тих, кого поховали холодні води Балитики, чи хто задишився в болотах Білорусії, а може не дочекавшись кілька днів до Перемоги склав голову в німецьку чи чеську землю. Всі вони тут – в нашій пам’яті, з нами – навчно.

Пропонуємо переглянути декілька фото з 1985 року, коли відбулося врочисте відкриття Меморіалу (матеріали надано краєзновчим музеєм). Згадайте цих ветеранів, багатьох з яких вже немає серед нас. Розкажіть про них своїм дітям та онукам. Ми маємо бути достойними їх великого подвигу.

Просмотр встроенных в галерею изображений в Интернет по адресу:
http://maers.com.ua/213-iz-kamnya-ego-gimnasterka#sigProGalleria7d08600545

 

Последние новости

Read more... Молоді таланти нашої Сахновщини

Лариса Савицька. Запам’ятайте це ім’я. Пройде багато років і Ви згадаєте як в

Read more... Фестиваль конкурс «АРТ Причал»

1-й міжнародний фестиваль конкурс «АРТ Причал»  відбувся в м. Одесі з 6 по 9 липня