Молоді України - здоровий спосіб життя!

  Процес гуманізації сучасного суспільства потребує виявлення можливих умов, шляхів, механізмів соціально-виховної роботи з молоддю. Нове покоління незалежн

Подробнее...

Создано 25 Февраль 2019 Автор: Демченко Юрий
Печать

EgorovaПитання виконання батьками обов’язку щодо утримання своїх дітей не втрачає актуальності, бо проблема забезпечення належної виплати аліментів сьогодні торкається багатьох сімей.

Аліменти - обов'язок утримання у визначених законом випадках одним членом сім'ї інших, які потребують цього.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини. Вони зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а в окремих випадках - навіть довше. Українське законодавство гарантує дитині право на нормальний розвиток і матеріальне забезпечення, не залежно від того живуть батьки такої дитини в шлюбі чи ні.

Після розлучення батьки мають право визначити рівень утримання за домовленістю у грошовій або натуральній формі. Для цього необхідно підписати відповідний договір. Якщо ж дійти згоди не вдається, то за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу або у твердій грошовій сумі.

 

До пред’явлення на примусове виконання виконавчий документ про стягнення аліментів може бути самостійно надісланий стягувачем за місцем роботи боржника.

У разі, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду про стягнення аліментів, слід звертатися до державної виконавчої служби або до приватного виконавця. Саме на них покладено обов'язок примусового виконання судових рішень.

У тому випадку, коли боржник працює або отримує пенсію, державний виконавець виносить постанову, яку направляє за місцем роботи боржника або за місцем отримання пенсії для утримання аліментів.

Якщо боржник ухиляється від виконання рішення та має заборгованість, виконавець застосовує до нього санкції та обмеження, встановлені законом.

Завдяки дії розроблених Мін’юстом законів #ЧужихДітейНеБуває, до неплатників аліментів застосовуються ряд обмежувальних заходів.

Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:

• виїзду за межі України;

• керування транспортними засобами;

• користування зброєю;

• полювання.

Крім того, передбачені обмеження щодо перебування на державній службі.

Також боржник з аліментів не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

Не менш дієвим є запровадження фінансових санкцій, що передбачають штраф за несплату аліментів залежно від суми заборгованості:

• понад 1 рік – 20%;

• понад 2 роки – 30%;

• понад 3 роки – 50%

В законах передбачена відповідальність для неплатників аліментів у вигляді суспільно корисних робіт, адміністративного арешту та позбавлення волі.

Від себе можу додати: результати за 2018 рік свідчать, що пакет законів #ЧужихДітейНеБуває дійсно працює. За минулий рік державними виконавцями Харківщини стягнуто 185,7 млн грн. аліментів на користь        28 985 дітей. Це майже втричі більше за показник 2017 року, коли дітям повернули 68,4 млн грн.

Важливими новаціями цього року, які сприятимуть зайнятості неплатників, що забули про власних дітей, стане можливість працевлаштування тих неплатників, які не мають роботи для погашення боргу. А також обмін інформацією про працівників, які оформлені неофіційно, і таким чином, ухиляються як від сплати аліментів, так і від сплати податків. Це стало можливим завдяки підписанню Міністерством юстиції меморандумів про співробітництво з Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці.

 

Очільниця Харківської юстиції Тетяна Єгорова-Луценко: 

Новації законодавства у напрямку правового регулювання домашнього насильства

 

Однією із найбільш вагомих та болючих проблем сучасного суспільства є прояви насильства у сім’ї. За даними проведених досліджень більша половина населення України, в тій чи іншій мірі, потерпала від насильства в сім’ї впродовж свого життя.

Жертвами домашнього насильства стають не лише жінки та чоловіки. На превеликий жаль, від цього ганебного явища страждають діти.

У більшості людей насильство асоціюється з заподіянням тілесних ушкоджень, але домашні тирани не зупиняються лише на фізичних знущаннях, застосовуючи сексуальне, психологічне та економічне насильство.

Більшість таких жертв на протязі багатьох років терплять словесні образи, погрози, приниження, залякування, умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів та навіть діяння сексуального характеру, які вчиняються без згоди особи, та не звертаються за допомогою.

Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» запроваджено суттєві зміни щодо механізмів захисту дітей і жінок від домашнього насильства, розширено перелік існуючих інструментів, які можуть бути використані для запобігання та протидії будь-яким проявам насильства.

Однією з суттєвих змін стала втрата значення факту спільного проживання осіб між собою та ведення спільного господарства для можливості інкримінування протиправного діяння як домашнє насильство. Дане оновлення має вагоме значення, адже постраждати від насильства можуть будь-які особи, які мають або мали родинні зв’язки, або бажають вступити у шлюб та створити родину, виховують спільну, рідну або усиновлену дитину, що надало змогу суттєво розширило коло осіб, які можуть постраждати від проявів домашнього насильства.

Отримати захист від кривдника можливо завдяки застосуванню термінового заборонногоприпису і обмежувального припису. Основним їх призначенням є усунення потенційної можливості спілкування кривдника та постраждалої особи з метою попередження насильства у майбутньому.

За ініціативою поліції або за заявою постражалої особи до кривдника може бути застосовано терміновий заборонний припис, який діє 10 діб. Протягом цього періоду кривднику заборонено вбудь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. За невиконання винесеного припису передбачено накладення штрафу, громадські роботи або адміністративний арешт.

Постраждала особа або її представник мають право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника, термін застосування якого - до 6 місяців.

Дані заходи не мають на меті покарати кривдника. Їх основне призначення - оперативне реагування на виявлені факти домашнього насильства, припинення його вчинення та усунення загрози повторного насильства. Вони не лише дозволяють правоохоронним органам терміново та мобільно зреагувати, але й надають можливість вилучити постраждалу особу із конфліктної ситуації та обмежити подальші контакти із кривдником. Проте, застосування таких заходів зовсім не означає, що кривдника не притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Последние новости

Read more... Молоді таланти нашої Сахновщини

Лариса Савицька. Запам’ятайте це ім’я. Пройде багато років і Ви згадаєте як в

Read more... Фестиваль конкурс «АРТ Причал»

1-й міжнародний фестиваль конкурс «АРТ Причал»  відбувся в м. Одесі з 6 по 9 липня