Молоді України - здоровий спосіб життя!

  Процес гуманізації сучасного суспільства потребує виявлення можливих умов, шляхів, механізмів соціально-виховної роботи з молоддю. Нове покоління незалежн

Подробнее...

Создано 19 Октябрь 2015 Автор: Демченко Юрий
Печать

Kravetz  Минуло 9 місяців 2015 року, на порозі вибори. Можна попередньо зробити якість висновки. Оцінити зроблене. Наскільки вдалий 2015 рік в питанні соціально-економічного розвитку району. Які проблемні питання в економіці, соціальній сфері, залученні інвестицій. Про це у розмові з першим заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Івановичем Кравцем.

Коло проблемних питань доволі таки широке, узагальнюючи і виділивши головне, на мою думку, це: --- вкрай незадовільне фінансування дорожньої галузі.

1027 км доріг загального користування та комунальних доріг потребують термінового ремонту;

--- є серйозні проблеми в питанні забезпечення жителів району якісною питною водою;

--- болючим для мешканців с. Новодмитрівка та районного керівництва з 2012 року залишається добудова підвідного газопроводу до села;

--- також це актуальність в проведенні енергозберігаючих заходів як по об’єктах бюджетної сфери так і у багатоквартирному і приватному секторі;

--- це зношеність основних фондів закладів освіти, охорони здоров'я, культури.

Є над чим працювати. Залишається питання: як же це вирішити в нинішніх умовах?

Програма соціально-економічного розвитку району на 2015 рік розрахована на вирішення, в першу чергу, вищезгаданих проблем.

За кошти обласного бюджету завершуються роботи з ремонту доріг комунальної власності по 25 об'єктах: по 10 вулицях в селищі та 15 в селах району.

За рахунок державного фонду регіонального розвитку ведуться роботи по добудові підвідного газопроводу до села Новодмитрівка. Розпочинається будівництво довгоочікуваного мешканцями сіл Тарасівка та Червоний Степ водогону.

З кінця жовтня розпочнуться роботи з водопостачання с. Дар-Надежда.

Розроблена проектно-кошторисна документація, по якій проведено державну інвестиційну експертизу та заявлено до обласної державної адміністрації на фінансування по об'єктах, а саме: газифікація с. Тернуватка, будівництво водопроводу в с. Шевченкове Тавежнянської с-р., капітальний ремонт системи водопостачання в с. Дубові Гряди, капітальний ремонт водопровідної мережі в сел. Сахновщина.

Проведено заміну вікон на енергозберігаючі по 3-х школах, 2-х медичних закладах, 1 клубному. Змонтовано вуличне освітлення по вул. Шевченка в Сахновщині із застосуванням енергозберігаючого обладнання. До завершення року передбачається провести роботи з енергозбереження ще по 3-х бюджетних установах.

З метою поліпшення матеріально-технічної бази бюджетних установ проведено ремонти спортзалу Огіївського НВК та будівлі Лигівського НВК.

Ведуться роботи з ремонту даху Огіївського будинку культури.

На придбання спортивних тренажерів, ігрових майданчиків для дитячих закладів, оснащення сучасним обладнанням кабінетів фізики та біології та іншого різноманітного обладнання закладів освіти направлено 574,3 тис. грн..

Відповідно до обласної програми «Шкільний автобус» Костянтинівській ЗОШ передано новий шкільний автобус.

Нещодавно в селах Новоолександрівка та Гришівка було відновлено роботу так потрібних дитячих закладів, які не працювали більше десяти років. Це відбулося, перш за все, завдяки зацікавленості місцевих сільських голів та жителів цих сіл.

Була проведена велика робота по ремонту та забезпеченню закладів всім необхідним обладнанням та інвентарем. На роботи було направлено кошти місцевих бюджетів, кошти місцевих сільгосппідприємців та небайдужих людей.

Окремим пріоритетом в нашій роботі є залучення територіальних громад до розробки програм з комплексного розвитку територій, які реалізуються за рахунок бюджетів різних рівнів та міжнародної технічної допомоги.

В 2015 році Сахновщинський район бере участь у третій фазі спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». З боку Європейського Союзу, донора проектів, очікуємо надходження близько 1 млн грн. на реалізацію 4 проектів: «Вікна в школі» по Багаточернещанській с/р., «Тепла школа, здорові діти» в Дубовогрядській с/р., «Ремонт ФАПу» в с. Гришівка, «Ремонт ФАПу» в с. Лигівка.

В поточному році район бере участь в конкурсі Харківської обласної ради «Разом в майбутнє». Завдяки цьому в завершальній стадії перебуває реалізація проектів: «Впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій в приміщеннях стаціонарного відділення Сахновщинської ЦРЛ», «Комфортні умови в лікарні чорнобильцям та воїнам-інтернаціоналістам», «Роботи з енергозбереження системи вуличного освітлення по вул. Шевченка в Сахновщині», «Книга в теплих долонях дитини» по Аполлонівській с/р.

Районом подано заявку на фінансування ремонту гуртожитку ПМК-19 та будівлі старого дитячого садка в с. Гришівка по програмі розміщення переселенців з Донбасу за кошти уряду Німеччини.

Користуючись нагодою, хочу зазначити, що в цьому році відбулася знакова, непересічна для району подія --- в с. Огіївка відкрито чудовий, світлий храм Свято-Почаївської Божої Матері. Храм, якого так довго чекали парафіяни Огіївки та навколишніх сіл. Він збудований за кошти СВК «Україна» та парафіян. Тож велика шана за це голові правління М.М. Мосієнку та колективу СВК, настоятелю Свято-Покровського храму І. Лоцьку, всім причетним до цієї доброї справи.

Відрадно, що в цей нелегкий час СВК «Україна» змогла виділити кошти на це,що до цього долучилися пересічні мешканці сіл.

На мою думку, критерієм оцінки органів виконавчої влади є і залучення інвестицій, і робота з фондами. А хотілося б почути цифри, факти, які б свідчили про здобутки у поліпшенні роботи різних сфер життєдіяльності району.

--- Завершуючи свою розповідь, зазначу, що за 9 місяців поточного року на соціально-економічний розвиток району направлено та освоєно 9,6 млн. грн. бюджетних коштів вищого рівня, ще 9,5 млн. грн., які буде освоєно до кінця року.

У відносних цифрах ця сума перевищує фінансування по соціально-економічному розвитку району загалом за попередні 3 роки.

Не зайвим було б нагадати, що 2015 рік був успішним у с/г виробництві. Яке є основною галуззю нашого району.

Цю динаміку суттєвого росту фінансування району з боку обласного та державного бюджетів забезпечено за рахунок підтримки віддалених сільських районів області, яку чітко демонструє голова Харківської ОДА І.Л. Райнін та його команда, заступник голови ОДА Ю.О. Світлична та заступник директора департаменту – начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин ОДА, консультант-помічник депутата обласної ради О.В. Колмик.

(джерело - газета "Колос" №42 від 17 жовтня 2015 року)

 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Последние новости

Read more... Фестиваль конкурс «АРТ Причал»

1-й міжнародний фестиваль конкурс «АРТ Причал»  відбувся в м. Одесі з 6 по 9 липня

Read more... Молоді таланти нашої Сахновщини

Лариса Савицька. Запам’ятайте це ім’я. Пройде багато років і Ви згадаєте як в