Фестиваль конкурс «АРТ Причал»

1-й міжнародний фестиваль конкурс «АРТ Причал»  відбувся в м. Одесі з 6 по 9 липня 2016. У фестивалі конкурсі взяла участь зразкова дитяча хореографічна студія «Експ

Подробнее...

Авторизация

Как Вы узнали о сайте


Создано 26 Август 2015 Автор: Демченко Юрий
Печать

TarmaidanЗабуваючи про громадян, керівники багатьох країн сьогодні  намагаються запровадити політику тарифної «вичавки». Тобто українську тенденцію можна простежити й в інших державах, де через завищену «комуналку» населення оплачує корупційні оберти, відкати й неосяжні борги. Майже у всіх країн є правителі з таким досвідом, однак і громадяни вже навчилися протистояти такій владі.

Цього літа у Вірменії і Молдові спалахнули тарифні акції протесту й масові мітинги. Люди відреагували протестами на підвищення тарифів на електроенергію.

В обох країнах енергетичні компанії, які диктують свої ціни державі, на 100 відсотків є російськими дочірніми підприємствами.

Мітингувальники стояли з плакатами з антиросійськими слоганами, але у підвищенні цін звинувачували в першу чергу своїх чиновників, які необґрунтовано і навіть абсурдно піднімали тарифи для людей.

У липні вірменська компанія «Інтер РАО» озвучила підвищення тарифів на 40 відсотків. У відповідь на це тисячі вірмен вийшли на площі в столиці і великих містах на енергомайдани, де вимагали не підвищувати тарифи і перестати грабувати народ. Уряд же люди звинувачували в тотальній корупції. Майже 300 затриманих і десятки поранених, все-таки змусили керівників держави задуматися. Вірменський президент пообіцяв «вантаж» підвищення цін взяти на себе, і поки ціна для населення становить в перерахунку трохи більше 2 грн. за кіловат годину.

У Молдові народ також  швидко зреагував на підвищення тарифів на електроенергію й газ. Партійні лідери й громадянське суспільство в кінці липня влаштували кілька парадів і навіть поставили намети для того, що б протидіяти збільшенню цін. Обурення громадян цілком зрозуміле, тому що «Газпром» тричі знижував ціни на газ для молдаван протягом року. А коли постачальник знижує вартість, а кінцева ціна збільшується, заковика має бути тільки в одному - в боргах. І правильно, в компанії Gas Natural Fenosa, яка розподіляє газ на 70 відсотків країни, через невдалий менеджмент утворився борг 300000000 леїв. Його й пропонують заповнювати з кишень простих людей. І поки не ясно, хто і як зможе змусити уряд накласти мораторій на підвищення тарифів,  оскільки молдавські політики на стороні громадян абсолютно не мають сили проти «газпромівських», а протести поки не досягли загальнодержавного масштабу.

В Україні ситуація протилежна. Наші енергетичні та газові компанії не мають російських коренів. Зате збереглася цілковита монополія на ринках. Та й у боротьбі за доступні тарифи у громадян є козир - на боці населення знаходиться один з мастодонтів української політики - партія Юлії Тимошенко. Ще в травні вона обґрунтувала реальність зниження тарифів на газ для людей майже в 3 рази. Комісія у Верховній Раді підтвердила необхідність переглянути й знизити ціну. Народні депутати фракції «Батьківщина» добилися двократного зниження норми споживання для жителів у будинках без лічильників. І тому з травня майже 9 мільйонів українців платять за платіжками вдвічі менше. Далі Тимошенко пропонує знизити ціну на газ для всіх громадян. Її позиція полягає в тому, що українці повинні платити за використання вітчизняного газу, який значно дешевший. Вона так само критикує антисоціальну політику влади й подала 12 соціальних та актуальних проектів закону для підтримки населення. А зараз члени партії збирають підписи за зниження тарифів на газ та житлово-комунальні послуги. В Харківській області вже вісім райрад за ініціативою депутатів від «Батьківщини» підтримали звернення до керівництва країни про необхідність перегляду зниження тарифів до економічно обґрунтованого рівня.

Тобто в Україні обраний кардинально інший демократичний шлях відстоювання інтересів громадян. Замість майданів, мітингів, а як показує практика й величезних жертв і втрат, адекватні тарифи для людей вимагають політики вищого рівня. А ми, прості українці, через підписи та підтримку місцевих тарифних активістів будемо домагатися зниження тарифів і високих соціальних стандартів безпечним, але не менш ефективним способом.

Л.Лаврова, депутат Сахновщинської районної ради

  

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Последние новости

Read more... Фестиваль конкурс «АРТ Причал»

1-й міжнародний фестиваль конкурс «АРТ Причал»  відбувся в м. Одесі з 6 по 9 липня

Read more... Молоді таланти нашої Сахновщини

Лариса Савицька. Запам’ятайте це ім’я. Пройде багато років і Ви згадаєте як в