«Из камня его гимнастерка…»

В самому центрі селища Сахновщина, на центральній алеї парку розташовано меморіал Слави на честь перемоги в Великій Вітчизняній Війні. Згадаємо сьогодні історію й

Подробнее...

Авторизация

Как Вы узнали о сайте


Создано 26 Август 2015 Автор: Демченко Юрий
Печать

TarmaidanЗабуваючи про громадян, керівники багатьох країн сьогодні  намагаються запровадити політику тарифної «вичавки». Тобто українську тенденцію можна простежити й в інших державах, де через завищену «комуналку» населення оплачує корупційні оберти, відкати й неосяжні борги. Майже у всіх країн є правителі з таким досвідом, однак і громадяни вже навчилися протистояти такій владі.

Цього літа у Вірменії і Молдові спалахнули тарифні акції протесту й масові мітинги. Люди відреагували протестами на підвищення тарифів на електроенергію.

В обох країнах енергетичні компанії, які диктують свої ціни державі, на 100 відсотків є російськими дочірніми підприємствами.

Мітингувальники стояли з плакатами з антиросійськими слоганами, але у підвищенні цін звинувачували в першу чергу своїх чиновників, які необґрунтовано і навіть абсурдно піднімали тарифи для людей.

У липні вірменська компанія «Інтер РАО» озвучила підвищення тарифів на 40 відсотків. У відповідь на це тисячі вірмен вийшли на площі в столиці і великих містах на енергомайдани, де вимагали не підвищувати тарифи і перестати грабувати народ. Уряд же люди звинувачували в тотальній корупції. Майже 300 затриманих і десятки поранених, все-таки змусили керівників держави задуматися. Вірменський президент пообіцяв «вантаж» підвищення цін взяти на себе, і поки ціна для населення становить в перерахунку трохи більше 2 грн. за кіловат годину.

У Молдові народ також  швидко зреагував на підвищення тарифів на електроенергію й газ. Партійні лідери й громадянське суспільство в кінці липня влаштували кілька парадів і навіть поставили намети для того, що б протидіяти збільшенню цін. Обурення громадян цілком зрозуміле, тому що «Газпром» тричі знижував ціни на газ для молдаван протягом року. А коли постачальник знижує вартість, а кінцева ціна збільшується, заковика має бути тільки в одному - в боргах. І правильно, в компанії Gas Natural Fenosa, яка розподіляє газ на 70 відсотків країни, через невдалий менеджмент утворився борг 300000000 леїв. Його й пропонують заповнювати з кишень простих людей. І поки не ясно, хто і як зможе змусити уряд накласти мораторій на підвищення тарифів,  оскільки молдавські політики на стороні громадян абсолютно не мають сили проти «газпромівських», а протести поки не досягли загальнодержавного масштабу.

В Україні ситуація протилежна. Наші енергетичні та газові компанії не мають російських коренів. Зате збереглася цілковита монополія на ринках. Та й у боротьбі за доступні тарифи у громадян є козир - на боці населення знаходиться один з мастодонтів української політики - партія Юлії Тимошенко. Ще в травні вона обґрунтувала реальність зниження тарифів на газ для людей майже в 3 рази. Комісія у Верховній Раді підтвердила необхідність переглянути й знизити ціну. Народні депутати фракції «Батьківщина» добилися двократного зниження норми споживання для жителів у будинках без лічильників. І тому з травня майже 9 мільйонів українців платять за платіжками вдвічі менше. Далі Тимошенко пропонує знизити ціну на газ для всіх громадян. Її позиція полягає в тому, що українці повинні платити за використання вітчизняного газу, який значно дешевший. Вона так само критикує антисоціальну політику влади й подала 12 соціальних та актуальних проектів закону для підтримки населення. А зараз члени партії збирають підписи за зниження тарифів на газ та житлово-комунальні послуги. В Харківській області вже вісім райрад за ініціативою депутатів від «Батьківщини» підтримали звернення до керівництва країни про необхідність перегляду зниження тарифів до економічно обґрунтованого рівня.

Тобто в Україні обраний кардинально інший демократичний шлях відстоювання інтересів громадян. Замість майданів, мітингів, а як показує практика й величезних жертв і втрат, адекватні тарифи для людей вимагають політики вищого рівня. А ми, прості українці, через підписи та підтримку місцевих тарифних активістів будемо домагатися зниження тарифів і високих соціальних стандартів безпечним, але не менш ефективним способом.

Л.Лаврова, депутат Сахновщинської районної ради

  

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Последние новости

Read more... Молоді таланти нашої Сахновщини

Лариса Савицька. Запам’ятайте це ім’я. Пройде багато років і Ви згадаєте як в

Read more... Фестиваль конкурс «АРТ Причал»

1-й міжнародний фестиваль конкурс «АРТ Причал»  відбувся в м. Одесі з 6 по 9 липня